Про T-Trak

Російською

Моделі залізниці розкривають весь свій потенціал під час руху. Коли маленькі потяги рухаються, мініатюрний світ навколо них оживає. Спостерігач занурюється в чарівний світ, що був задуманий та реалізований моделістом – автором макету. Нажаль, навіть в малих, настільних масштабах, створення цікавого макету завдання не з легких. Такий проект включає в себе багато різних етапів, кожний з яких потребує фінансових витрат та власного часу. Бува, тільки схема шляхів на макеті розробляється роками, так і не виходячи за межі паперу. Вагомим обмежуючим фактором також є необхідність розміщувати десь стаціонарний макет. Добре, якщо є приміщення у власному будинку, або окрема кімната в квартирі, але зазвичай місця не багато і доводиться обмежитись невеликим макетом, або ставити колекцію на полицю. Якщо дозволяє приміщення, можна також спробувати побудувати стаціонарний макет консольного типу.

Відмінним варіантом для наших осель є модульні макети. Кожен такий макет складається з окремих частин, и має багато позитивних властивостей:

  • Можливість змінювати схему макету додаючи, або збираючи в іншому порядку окремі частини – модулі макету.
  • Легкість зберігання – в розібраному вигляді модулі можуть зберігатись в книжковій шафі, на антресолях, а простота складання дозволяє зібрати макет «на столі» буквально за декілька хвилин.
  • Просте виготовлення – кожний модуль робиться окремо, але за узгодженими правилами, і якщо стаціонарний макет можна будувати роками, окремі модулі можуть бути побудовані в дуже малий термін. Простий модуль за стандартом T-Trak, можна зібрати за декілька годин.
  • Безмежне розмаїття кінцевого макету – Кінцевий склад макету може змінюватись за бажанням власника. Зараз макет – довгий міжстанційний перегон, а через півгодини – станція з депо. Крім того, завдяки тому, що всі модулі виготовлені за одним стандартом, декілька моделістів можуть збиратись на вихідних та складати загальний великий макет зі своїх модулів. Такі зустрічі однодумців можуть проводитись як серед місцевих моделістів, так і з колегами з інших міст чи країн.

 

T-Trak – міжнародний стандарт модульних макетів, що виник в США, і отримав розвиток по всьому світу. Стандарт з’явився в 2000 році і засновники запропонували розшифровку як «трамваї, тролейбуси, поїзди, дві колеї та кришка столу» (Trams, Trolley, Trains, Two Tracks and Table Top). Стандарт розроблений для моделей залізниці в міжнародному масштабі N (1/160).

При створенні даного стандарту, за основу біли прийняті вимоги легкості складання та виготовлення, мінімальних вимог до навичок у моделюванні, доступності компонентів, що використовуються в роботі. В мінімумі, для створення модуля не потрібні електричні інструменти, тільки викрутка, меблеві гвинти чи саморізи, клей, фарба, олівець з лінійкою та ніж (модельний чи будівельний, зоча можна обійтись і звичайним). Для полегшення складання модуля, погоджено використання рейкового матеріалу фірми KATO. Це дозволяє уникати проблем з висотою рейок, полегшує збирання макету, дає високий рівень стикування модулів між собою. Надійність з’єднань даного рейкового матеріалу дозволяє обійтись без паяння дротів, напруга йде через рейки і цього достатньо навіть для середніх макетів в декілька квадратних метрів.

Простоту, зручність та можливості T-Trak оцінили у всьому світі. В Європі, спільноти моделістів, що будують макети за даним стандартом є в Голландії, Німеччині, Великобританії, Фінляндії. З поміж найближчих до нас стран, спільноти T-Trak зареєстровані в Росії (м. Москва, та м. Санкт-Петербург).

Пропонуємо вам приєднатись до нашої спільноти T-Trak.UA.
Разом, ми зможемо побудувати чарівний світ, з окремих часточок, об’єднавши їх воєдино!